ما را دنبال کنید

گرمایش استخر و جکوزی و سرمایش استخر

Pool_post

مبدل های حرارتی صفحه ای تجهیزاتی هستند که برای انتقال حرارت بین دو سیال گرم و سرد مورد استفاده قرار میگیرند. مبدل حرارتی صفحه ای واشردار از مجموعه ای صفحات شیاردار تشکیل شده که سیال گرم و سرد به صورت یک در میان از بین آنها عبور کرده و از طریق این صفحات با یکدیگر تبادل حرارت میکنند. نقش واشر یا گسکت در مبدل حرارتی آب بندی سیالات و جلوگیری از اختلاط دو سیال گرم و سرد با یکدیگر است. استفاده از مبدلهای حرارتی صفحه ای واشردار برای گرمایش استخر و جکوزی به دلیل راندمان بالا، تعمیر و نگهداری آسان و هزینه پایین در مقایسه با مبدلهای لوله ای، بسیار توصیه میشود.

از مزایای استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای واشردار در گرمایش استخر و جکوزی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت باز شدن به منظور تمیزکاری، بررسی و تعویض قطعات (صفحه و واشر مبدل حرارتی) بر خلاف سایر انواع مبدل حرارتی مورد استفاده.
  • امکان استفاده در متریال مقاوم در برابر خوردگی نظیر استنلس استیل 316 و تیتانیوم به منظور تحمل مواد شیمیایی و کلر موجود در آب.
  • امکان طراحی سفارشی برای استخرها و جکوزیهای با اندازه و ظرفیت متنوع
  • کاهش مصرف انرژی و هزینه های جاری سیستم گرمایش استخر

در نصب مبدلهای حرارتی استخر باید دقت شود که مبدل قبل از واحد کلرزنی قرار بگیرد تا در معرض غلظت بالای کلر نباشد. در مناطق گرمسیر میتوان از مبدلهای حرارتی صفحه ای برای خنک کردن بهینه آب استخر نیز استفاده کرد.